Site içi arama

Okullar da sokaklar da çocuklar için güvenli değil!

Kayseri'de okul bahçesinde top oynarken üstü açık bırakılan foseptik çukurun düşen 9 yaşındaki  ilkokul öğrencisi Yunus Mert Şahin yaşamını yitirdi.


Talas ilçesi Kepez Mahallesi`nde bulunan okulun bahçesinde top oynarken açık bırakılan foseptik çukuruna düşen topu almak için çukura giren Yunus Mert Şahin, içerdi mahsur kalarak yaşımını yitirdi. Olayın ardından köylüler tarafından kurtarılan çocuk, Kayseri Erciyes Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Olayı anlatan köylüler okul yönetiminin ve idarecilerin olaydan sorumlu olduklarını ve ilgilenmediklerini söyledi:

"`Çocuk topunu almak için çukura girmiş, ardından balçıktan dolayı içerisinde kalmış. Okul yönetimi küllerini bu çukura döküyor. Bu ihmalden başka bir şey değil. İçerisine bir arkadaş iple girdi ama çocuk kurtarılamadı. Yetkililere başvuruldu ama bir sonuç alınamadı. Yunus 4-5 kişi tarafindan güçlükle çıkarıldı. Buna bir an önce bir şeyler yapılması lazım"

Okullarda can güvenliği yok!
Gerekli tedbirlerin alınmayışı sonucu onlarca çocuk, okudukları okullarda yaşamlarını yitirdi. Gündem Çocuk Derneği tarafından üç yıldır hazırlanan çocuğun yaşam hakkı raporlarında önlenebilir nedenlerden dolayı yaşanan can kayıpları da görülüyor.

Çekirdek Çocuk
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder