Site içi arama

Tecavüzcü devlet 'görevlileri' serbest


Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 uzman çavuşa, 16 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismar ve tecavüz ettikleri gerekçesiyle soruşturma başlattı. Zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, 16 yaşındaki E.A. adlı kız çocuğuna 2 yıl önce cinsel istismarda bulundukları ve tecavüz ettikleri iddiasıyla 5 uzman çavuş hakkında soruşturma başlattı. E.A.'nın suç duyurusu ile ortaya çıkan olayla ilgili tutuklanan 4 uzman çavuş, bir üst mahkemeye yapılan itiraz ile serbest bırakılırken, soruşturmada gizlilik kararı alındı.
Bingöl merkezde oturan 16 yaşındaki E.A, yaklaşık geçen ay Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunarak, 2 yıl önce uzman çavuş Y.A. tarafından kaçırılarak cinsel istismara uğradığını, daha sonraki tarihlerde defalarca uzman çavuş Y.A. ve arkadaşları İ.Y., M.T., M.K. ve soyadını bilmediği H. adlı uzman çavuşların cinsel istismar ve tecavüzüne uğradığını belirterek, söz konusu kişilerden şikayetçi olduğunu belirtti.

Başvurudan sonra açılan soruşturma kapsamında tutuklanan 4 uzman çavuşun bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Savcılıktan Koruma Talebi

Bingöl'de yaşandığı iddia edilen ve soruşturma konusu olan ve cinsel istismar ve tecavüz iddiaları ile ilgili E.A'nın avukatı Canan Çakabay, savcılığın olayı titizlikle araştırdığını ve soruşturmayla ilgili gizlilik kararı alındığı için soruşturmanın ne aşamada olduğunu bilmediklerini söyledi. Avukat Çakabay, müvekkili için de savcılıktan koruma isteminde bulunduklarını belirterek, bu yöndeki taleplerinin de kabul edilmesini umut ettiklerini söyledi.

Bingöl Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder