Site içi arama

Bu da oldu: Dua Eden Patlıcan
Her veliden 800 lira bağış isteyen, karşılık bulamayınca çalışanlarını işten atan Batıkent Dr. Ufuk Ege Anaokulu yönetiminin, 3-6 yaş arası çocuklar için 15 liraya sattığı CD’lerin içinden ilahiler, dua eden hayvanlar ve patlıcanlar çıktı

Batıkent Dr. Ufuk Ege Anaokulu’nda okul giderlerini gerekçe göstererek her veliden okul ücretinin yanı sıra 800 lira “zorunlu bağış” isteyen, bağış toplayamayınca da çalışanları işten atan okul yönetimi gerici uygulamalara da imza atıyor. Anaokulu yönetimi, 3-6 yaş arasındaki öğrencilerine tatilde oynamaları için 15 lira karşılığında kitap ve oyun CD’si satmaya çalıştı.

Çocuklarına faydalı olabileceğini düşünerek CD’yi satın alan veliler eve geldiklerinde CD’nin içeriğini görerek hayrete düştü. Okul yönetimi kitap ve oyun diyerek pazarladığı CD’leri ilahiler, dua eden hayvanlar ve patlıcanlarla doldurmuştu.

Dua eden çocuklar, patlıcanlar, ayılar, kediler
Muştu Yayınları’nın ve Stüdyo 24 Saat’in imzasının bulunduğu, CD’lerin içindeki oyunlardan birinde dua ederek ellerini kaldıran iki çocuk piyano eşliğinde şu sözleri ilahi melodisiyle söylüyor:

Verdiğin pırıl pırıl gözler için
Kulağımla sesleri duyabilir
Burnumla kokuları alabilir
Dilimle tadabilir
Ellerimle hissedebilir
Harika vücudum için teşekkürler allahım
Dua eden patlıcan
Oyunlarda dua eden çocukların yanında şükreden patlıcanlar, ayılar ve kediler de mevcut. Boyama oyunlarında şu sözlere sahip şarkılar mevcut:
Kedi derler adıma
Fareler yaklaşamaz yanıma
Ya rabbim ya rabbim derim
Rabbime şükrederim
Mor elbise yeşil şapka
Doyum olmaz tadıma
Beni her gördüğünde
Allahı hatırla
Müdür: “Ne var bunda, bu ülkede din dersin zorunlu!”
CD’yi açtıklarında karşılaştıkları oyunların çocuk eğitimi ile bir ilgisi olmamasına tepki gösteren veliler, okul yönetimi ile görüştü ve CD’lerin bir kısmını iade etti. Görüşmenin ardından Sendika.Org’a konuşan Batıkent Dr. Ufuk Ege Anaokulu velileri, okul yönetimine şikayetlerini ilettiklerini ve okul müdüründen “Ne var bunda. Zorunlu din dersi var bu ülkede. Tabi ki öğrenecekler” yanıtı aldıklarını aktardı.

Veliler hem toplanmak istenen 800 liralık “bağışa” hem de öğrencilere satılan CD’nin gerici içeriğine karşı sessiz kalmayacaklarını belirttiler.
Batıkent Dr. Ufuk Ege Anaokulu yönetimi daha önce de giderlerin karşılanamadığı iddiasıyla her veliden 800 lira “bağış” istemişti. Veliler bu parayı ödemeyince 6 çalışanı işten çıkarmış, velilere de “İşçileri sizin yüzünüzden attık” demişti.

Haberin tamamı için: Eğitimde piyasacılığın son örneği: “Ya 800 lira bağış yaparsınız, ya çalışanları kovarım”

Sendika.Org

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder