Site içi arama

Şube Müdürü kendi hazırladığı sınavdan 99 aldı!


İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Hizmetleri Şube Müdürü Tarık Uğur'un kendisinin hazırladığı sözlü sınava girerek 99 aldı.

İzmir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 26.08.2013 ile 29.08.2013 tarihleri arasında müdürlük atamaları için sözlü sınavı yapıldı.  Mevzuata aykırı olarak sınava giren İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Hizmetleri Şube Müdürü Tarık Uğur, kendisinin de asil üye olarak yer aldığı hazırlama komitesinin hazırladığı sınavda 99 puan aldı.

MEVZUATA AYKIRI28728 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin Komisyonlar ve Görevleri başlıklı 7. maddesinin 9. bendine göre Sınav Komisyonu ve Sözlü Sınav ve Değerlendirme Komisyonu başkan ve üyeleri, kendilerinin veya boşanmış dahi olsalar eşlerinin, ikinci dereceye kadar kan ve kayın hısımlarının ve evlatlıklarının katıldığı sınavlarda görev alamazlar. 

EĞİTİM SEN DAVA AÇTI
Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube yaptığı basın toplantısında sınavın heyet ve komisyon üyelerinin görevlerini kötüye kullandığını belirterek Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine karşı suç işlediklerini belirtti. 

Şube binasında gerçekleşen toplantıda açıklamayı yapan Şube Yöneticisi Aydın Güngörmez dava açtıklarını belirterek Milli Eğitim Bakanlığı usulsüz atamaları iptal etmeye ve görevlerini kötüye kullananlar hakkında gerekli işlemleri yapmaya davet etti.

Çekirdek Çocuk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder