Site içi arama

Tacizci Şeref Çalışır Zeytinburnu'na Atanmış!


Cinsel taciz suçundan 8 yıl hapis cezası alan Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır, kefaletle serbest kaldıktan sonra verdiği emeklilik dilekçesini geri aldı. Çalışır, Zeytinburnu'nda başka bir okula atandığı belirtildi. 

İstanbul 'da Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır, yanında çalışan 2 kadını taciz ettiği iddiasıyla yaklaşık 2 ay önce ‘cinsel istismar’ suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Tutuklanmasına karar verilen Çalışır, 50 bin lira kefaletle serbest kaldı. Bakanlık müfettişlerinin hakkında 2 kez soruşturma yaptığını ve suçsuz bularak ceza vermediğini iddia eden Çalışır, göreve döndü ve Yargıtay’a itiraz etti. Tepkiler üzerine de İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurarak emekliliğini istedi.
 
EMEKLİLİKTEN VAZGEÇTİ
Habertürk'ten Sultan Uçar'ın haberine göre Çalışır, İl Milli Eğitim’e başvurup emeklilik dilekçesini geri aldı. Yöneticilik görevleri alınan Çalışır, 84 öğretmenin görev yaptığı ve 1823 öğrencinin öğrenim gördüğü Zeytinburnu Abay Ortaokulu’na sosyal bilgiler öğretmeni olarak atandı. 10 gün önce yapılan atamadan sonra Çalışır’ın yıllık izne çıkıp derslere girmediği öğrenildi. Çalışır’ın okula atandığıysa velilerden sır gibi saklanıyor.
Çalışır’ın okulun internet sitesinde öğretmenlerin tanıtıldığı bölümde isim ve fotoğrafı yer almıyor. Okulda görevli öğretmenler, “Cinsel taciz gibi ağır bir iddiayla yargılanıp hapis cezası alan birinin üzerinden idari görevleri alınıp bu kez bir ortaokula atanmasını kabul etmiyoruz. Suçsuzluğuna inanıyorsa, üst mahkemeden beklediği karar gelene kadar açıkta bekletileceğine okula atanması, bir akıl tutulmasıdır. Bu atamayı velilerimiz şimdilik bilmiyor. Öğrenince ne olacak?” dedi.


radikal

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder